VYLAĎ SVOJI ČEKÁRNU

26. července – 6. srpna 2021

Letní škola Vylaď svoji čekárnu bude na rozdíl od předešlých ročníků letních škol v češtině i angličtině. Tématem, kterému se účastníci pod vedením zkušených architektů Jerryho Kozy a Jakuba Kopeckého budou věnovat, je propojení architektury a zdraví. Na konkrétním příkladu čekárny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze si účastníci vyzkouší možnost vylepšení těchto často opomíjených prostor.


Letní škola „Vylaď svoji čekárnu“ spojuje téma architektury s tématem zdraví, jež je obzvláště tento rok zásadní. Její organizátoři – architekti Jerry Koza a Jakub Kopecký – si vybrali poměrně neprobádané podtéma čekáren – často opomenutých míst, kde se svět zdravotníků setkává se světem nás, pacientů. V rámci letní školy navrhnou účastníci reálnou čekárnu, a promění tak zapomenuté a mnohdy nevlídné prostory k lepšímu.

Součástí letní školy bude také několik přednášek inspirativních popularizátorů obou propojených témat, mimo jiné lékaře Tomáše Šebka či A1 Architects, a exkurze do zajímavých zdravotnických zařízení (Klinika Dr. Pírka v Mladé Boleslavi nebo Muzeum hygieny v Drážďanech).

Finálním výstupem dvoutýdenní letní školy bude projekt přestavby konkrétní čekárny ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze společně s manuálem pro další zainteresovaná zdravotnická zařízení, která by ráda své čekárny taktéž proměnila.

 

Vedoucí letní školy – architekti Jakub Kopecký a Jerry Koza.

Letní školu povedou architekti a učitelé na ARCHIPu Jerry Koza a Jakub Kopecký. Jerry Koza je mimo jiné známý pro svůj návrh jedinečného křesla Kotrmelec, jež bylo zařazeno mezi 100 ikon českého designu za posledních 100 let. Je také spoluzakladatelem Atelieru SAD, který se zaměřuje na mezioborovou práci na architektonických projektech všech měřítek a typologií. Jakub Kopecký v roce 2017 úspěšně dokončil magisterské studium na Fakultě umění a architektury TU v Liberci. Bakalářský titul obdržel na ČVUT v Praze. Jakub Kopecký má bohaté zahraniční zkušnosti, na ARCHIPu vede společně s architektem Jaroslavem Wertigem jeden z ateliérů.

 

Zaujala vás naše letní škola? Neváhejte a přihlaste se kliknutím na tlačítko níže. Jednoduše vyplňte náš formulář a my vám obratem pošleme více informací.

 

PŘIHLÁSIT SE! 

 * Za účast na letní škole se platí administrativní poplatek 1000 kč (v ceně je 14denní workshop bez vstupného, dopravy a ubytování, zahrnuje výuku včetně externích přenádšek a konzultací).

 

Mrkněte na letní školy z předchozích let:

2019 Summer School 'Cubical City: Discover Prague through Czech Cubism'

 

2018 Summer School 'Outer Limits: Exploring the Limits of Architecture'